Το 3ο Δ.Σ. Ευκαρπίας στο Φεστιβάλ Παιδείας 2019

Φέτος ο Δήμος Παύλου Μελά πραγματοποιεί το Φεστιβάλ Παιδείας με τίτλο ¨Με όνειρο και φαντασία¨ από τις 10 Απριλίου έως τις 9 Ιουνίου.

Το σχολείο μας θα λάβει μέρος με δύο δράσεις:

α) Έκθεση ζωγραφικής και κατασκευών με θέμα “Με όνειρο και φαντασία η ζωή είναι δημιουργία” από τις 28 Μαΐου έως τις 9 Ιουνίου, ώρες 10:00 έως 21:00 στην Υπόγεια Διάβαση Οδού Λαγκαδά και Κέντρο Πολιτισμού Χρήστος Τσακίρης                                         Υπεύθυνη : Αλεξάνδρα Λαγούδη (Εικαστικός)

β) Οι μαθητές της Ε΄τάξης του σχολείου μας σε συνεργασία με 12 μαθητές του 5ου Ειδικού Σχολείου Θεσσαλονίκης χορεύουν χορούς με τίτλο ¨Με όνειρο και φαντασία, χορεύουμε όλοι μαζί σε κάθε ευκαιρία¨ το Σάββατο 8 Ιουνίου στις 20:30 στο Μητροπολιτικό Πάρκο Παύλου Μελά (πύλη έναντι Δημαρχείου).

Υπεύθυνοι : Καρανίσας Γεώργιος, Παγωνίδης Παναγιώτης (Γυμναστές)

Για να κατεβάσετε όλο το πρόγραμμα των εκδηλώσεων, πατήστε εδώ