Παράσταση Καραγκιόζη από μαθητή του σχολείου μας

Με πολλή χαρά μοιραζόμαστε μαζί σας μια δράση που έλαβε χώρα στο σχολείο μας ,σήμερα Πέμπτη 22/3. Ο αγαπημένος μαθητής της Στ τάξης το σχολείου μας  παρουσίασε στους μαθητές και τις μαθήτριες του Α2 τμήματος μια εκπληκτική παράσταση θεάτρου σκιών με τίτλο: «ο Καραγκιόζης και οι εξωγήινοι» . Αξίζει να σημειώσουμε πως το σενάριο και τους διαλόγους τα επιμελήθηκε με πολλή αφοσίωση και μεράκι ο ίδιος ο μαθητής προσπαθώντας να τραβήξει το ενδιαφέρον κάνοντας ερωτήσεις και προκαλώντας πολύ γέλιο στα παιδιά . Μια παράσταση ειδικά προσαρμοσμένη για τους μικρούς μας φίλους . Εμείς με τη σειρά μας , χαιρόμαστε που τα παιδιά μέσα από τη δημιουργικότητα, το ταλέντο και τα ενδιαφέροντα τους  , μαθαίνουν να εργάζονται και να χαρίζουν στιγμές χαλάρωσης και παιδικότητας σε όλους μας . Ελπίζουμε , η δράση αυτή και πολλές άλλες που πραγματοποιούμε , να αποτελέσει κίνητρο και για τα υπόλοιπα παιδιά να εξωτερικεύσουν το ταλέντο τους και τις ευαισθησίες τους όπως ο μαυητής μας. Συγχαρητήρια και στον ίδιο αλλά και στα πρωτάκια του σχολείου μας !!