Δράση με την Κοινωνική Λειτουργό του σχολείου μας

Ο ρόλος του/της Κοινωνικού/κής Λειτουργού στο σχολείο είναι να προβαίνει στις κατάλληλες ενέργειες για την ενδυνάμωση των μαθητών, γονέων και εκπαιδευτικών προκειμένου να υπάρχει συνεργατικό σχολικό πλαίσιο αλλά και να αποτρέπονται πιθανές δυσλειτουργικές συμπεριφορές. Είμαστε πολύ τυχεροί που έχουμε την κα Ελένη Κυριακίδου και φέτος μαζί μας. Μάλιστα , η δράση που έκανε με τους/τις  μαθητές/τριες της Β’ τάξης για την ΑΓΑΠΗ, τράβηξε αμέσως το ενδιαφέρον των παιδιών!!! Τι αγαπώ από το σπίτι, το σχολείο…Μας αρέσουν οι προκλήσεις οι συγγραφικές, αυτές που χρειάζονται κριτική σκέψη και ανεπτυγμένη συναισθηματική νοημοσύνη!!! Δεν έλειπε φυσικά από το πλευρό μας η Διευθύντρια του σχολείου κα Αθανασία Κυρέζη που πάντα ενισχύει και συμμετέχει ενεργά σε τέτοιες δράσεις .