Εκπαιδευτική ημερίδα στο σχολείο μας

Το 3ο Δημοτικό Σχολείο Ευκαρπίας πραγματοποίησε την εκπαιδευτική ημερίδα με θέμα τη  « Διαχείριση των διαπροσωπικών σχέσεων μεταξύ των μαθητών/τριών και την παρουσίαση καλών πρακτικών για την ενίσχυση και τη συνεργασία των μαθητών/τριών ».

Είχαμε τη χαρά να υποδεχτούμε εγκεκριμένους επιστήμονες της ψυχικής υγείας που με τις εξειδικευμένες γνώσεις τους και τις εμπειρίες τους μας ευαισθητοποίησαν σχετικά με την υποστήριξη και ενίσχυση της συνεργασίας μεταξύ των μαθητών/τριών. Οι ομιλητές μας ήταν:

• ο κ. Κρίτων Χριστιανόπουλος Ψυχίατρος, Παιδοψυχίατρος, τ. Δ/ντής της Παιδοψυχιατρικής κλινικής του Γ.Λ.Ν. Ιπποκρατείου,
  • ο κ. Βάιος Νταφούλης Δ/ντής της Παιδοψυχιατρικής κλινικής του Γ.Λ.Ν. Ιπποκρατείου ,
  • ο κ. Διαμαντής Μακαβός Ψυχολόγος , Ειδικός στις Μαθησιακές Διαταραχές του Γ.Λ.Ν. του Ιπποκρατείου.