Παρουσίαση του αθλήματος της πετοσφαίρισης

Την Τρίτη 21 Νοεμβρίου είχαμε τη χαρά να έχουμε στο σχολείο μας τους ομοσπονδιακούς προπονητές της πετοσφαίρισης, όπως λέγεται στα ελληνικά το βόλεϊ, κ. Κουτουνίδη Στέλιο και κ. Αραμπατζή Θανάση. Η συνεργασία μας ξεκίνησε κατά τη διάρκεια της περσινής χρονιάς και συνεχίζεται και φέτος με εξαιρετικά μαθησιακά αποτελέσματα! Αρχικά, οι ομοσπονδιακοί προπονητές ενημέρωσαν τους μαθητές/τριες των τάξεων Ε΄ και ΣΤ΄ για την ιστορία του αθλήματος και στη συνέχεια παρουσίασαν κάποιες βασικές δεξιότητες του αθλήματος.Οι μαθητές/τριες συμμετείχαν με χαρά και ενθουσιασμό στις βιωματικές δράσεις ακόμα και μετά το χτύπημα του κουδουνιού στο διάλειμμα. Είναι σημαντικό να μεταδίδουμε την αγάπη μας για την άσκηση και να αναδεικνύουμε τα οφέλη που προκύπτουν από αυτήν,  για να έχουμε καλύτερη ποιότητα ζωής ως ενήλικες!

Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής που επιμελήθηκαν τη δράση και στους εκπαιδευτικούς που συμμετείχαν!

Θερμές ευχαριστίες στη Διεύθυνση του σχολείου μας που στηρίζει κάθε νέα προσπάθεια!