Σουτάρω και Σκοράρω

Από την αρχή του Δεκέμβρη υλοποιείται στο σχολείο μας η δράση “Σουτάρω και Σκοράρω”.

Οι μαθητές της Γ’ τάξης ζωγράφισαν όμορφες καρτέλες και τις τοποθέτησαν στους κάδους απορριμμάτων για να ενθαρρύνουν τους συμμαθητές τους να πετούν τα σκουπίδια στο καλάθι για να είναι ακόμα πιο καθαρό το σχολείο μας!

Επίσης ανέλαβαν την ευθύνη ανακύκλωσης μπουκαλιών και καπακιών σε ρόλο “Υπεύθυνου- Εθελοντή” για να βοηθήσουμε στην αγορά αναπηρικών αμαξιδίων. Με το σύνθημα “Σουτάρω και Σκοράρω” ζητάμε τη βοήθεια όλων όσων θέλουν να ενισχύσουν τη δράση μας φέρνοντας στο σχολείο μας τα καπάκια που θα συλλέγουν στο σπίτι τους!

Ας μην ξεχνάμε πως το παραολυμπιακό άθλημα του μπάσκετ παίζεται με αναπηρικό αμαξίδιο. Ας “Σουτάρουμε” λοιπόν υποστηρίζοντας τη δράση και ας “Σκοράρουμε” βοηθώντας τους συνανθρώπους μας και το περιβάλλον γενικότερα.

Καλή μας επιτυχία!