Αγιασμός 11-9-2019

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου το σχολείο άνοιξε τις πύλες του και η αυλή γέμισε με χαμόγελα και φωνές. Μετά την ανάπαυλα του καλοκαιριού, οι μαθητές μας έσμιξαν με τους συμμαθητές τους, οι εκπαιδευτικοί τους καλωσόρισαν κι ευχήθηκαν όλοι για μια καλή σχολική χρονιά. Συγκεντρωθήκαμε στο προαύλιο του σχολείου για τον καθιερωμένο αγιασμό που τελέσθηκε από τους ιερείς του Ιερού Ναού Ιωακείμ και Άννης, οι οποίοι είναι πάντα δίπλα στο σχολείο μας και στους μαθητές μας προσφέροντας πνευματική καθοδήγηση.

Μετά το πέρας της τελετής, οι μαθητές προσήλθαν στο σχολικό κτίριο για να γνωρίσουν τις νέες τους αίθουσες, να συναντήσουν τους γνώριμους ή καινούριους εκπαιδευτικούς τους και να παραλάβουν τα καινούρια τους βιβλία.

Καλή σχολική χρονιά!!!