Ανακοίνωση για τον ΑΓΙΑΣΜΟ σχ. έτους 2023-24

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 και ώρα 9:00π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός του σχολείου. Τα παιδιά θα έχουν μαζί τους τις τσάντες τους καθώς θα δοθούν στα παιδιά τα σχολικά βιβλία.

Μετά την τελευταία υπουργική απόφαση η δυνατότητα αποχώρησης για τα παιδιά που παρακολουθούν το Ολοήμερο διαμορφώνεται ως εξής: στις 14:55 ή στις 15:50.  Όσοι ενδιαφέρεστε να τροποποιήσετε την ώρα αποχώρησης των παιδιών σας, παρακαλούμε να υπογράψετε την αντίστοιχη αίτηση που θα σας δοθεί.

Σας υπενθυμίζουμε ότι μετά τη συνταξιοδότηση της κ. Λαμπρινής και μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία προκήρυξης, το κυλικείο του σχολείου μας δεν λειτουργεί. Κατά συνέπεια χρειάζεται να μεριμνήσετε ώστε τα παιδιά να έχουν από το σπίτι μαζί τους το νερό και το δεκατιανό τους.