Βιβλιοπαρουσίαση

Την εξαιρετική πολυτάλαντη συγγραφέα Ανθή Γραμματικοπούλου  που  γεννήθηκε και μεγάλωσε στη Θεσσαλονίκη και ζει στο Παρίσι, είχαμε την τιμή να φιλοξενήσουμε στο σχολείο μας την Τρίτη 25-2-2020 ,ύστερα από πρόταση και πρόσκληση  του Κυρίου Στάθη Αναστασιάδη, Προϊστάμενο Αθλητισμού Παιδείας και Πολιτισμού του Δήμου Παύλου Μελά  .

Την παρουσίαση τίμησε με την παρουσία του και ο Αντιδήμαρχος του Δήμου Παύλου Μελά Παναγιώτης Τριανταφυλλίδης.

Η παρουσίαση ήταν βιωματική και περιλάμβανε ανάγνωση, συζήτηση .προβολή, μουσική  παιχνίδι ,ηχογράφηση, τραγούδι.

Τα βιβλία που παρουσιάστηκαν ήταν «ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ» στους μαθητές του Β΄1 και τα« ΙΠΤΑΜΕΝΑ  ΣΤΑΡΑΚΙΑ » στους μαθητές του ΣΤ΄1

Ευχαριστούμε πολύ για την εξαίρετη παρουσίαση και περιμένουμε την υπόσχεση της  επόμενης συνάντησης.